(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener (Nr 5390562)

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

1200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 231.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 6 lis 2019 do 7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Aleksandrów Łódzki

Od 6 lis 2019 do 7 lis 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w transporcie drobnych paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są spakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica bywa także przewożona na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest solidna, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy kontener ma stosowny ekwipunek, który umożliwia przymocowywanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery zazwyczaj przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Rozpowszechnionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, zwykle określany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować blisko 10 palet. Kontenery te zwykle stosuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Osiągalne są także pojemniki 1C i 1A typu „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się przy transporcie materiałów wkładanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie ładunków ogromnych i ciężkich towarów. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Dalszymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają otwierane ściany i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz rodzaju transportowanego towaru, trasy oraz szczególnych warunków, które firma transportowa musi zrealizować w trakcie przewozu.