(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener (Nr 7940454)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
kontener
600 x 200 x 220 cm
1200 kg
1
Łączna waga:
1200 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Rybojedzko

Od 6 sie 2021 do 22 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Oborniki Śląskie

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie używane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które na ogół podzielone są na drobne paczki lub zwykle są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także przewożona na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest trwała, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni sprzęt, który umożliwia mocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery z reguły przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Najczęściej wybieranym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 palet. Kontenery te z reguły używa się w przewozie surowców zapakowanych.

Osiągalne bywają także kontenery 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj pojemników wykorzystuje się przy transporcie surowców ładowanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” używany bywa w przewozie towarów potężnych i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozchylane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” mają podłogę toczną. Występują także kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki z obudową.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów oraz typu transportowanego ładunku, trasy oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi spełnić w trakcie transportu.