(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kontener 10 (Nr 4915314)

kontener 10

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

150.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

13 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Houston

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki stosowane w przewozie drobnych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne paczki lub zazwyczaj są zapakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczona na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest trwała, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener ma odpowiedni sprzęt, który ułatwia przyczepianie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery na ogół transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Cenionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko określany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz pojemników metalowych 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 palet. Pojemniki te zwykle wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników używa się do przewożenia surowców ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w transporcie pakunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj pojemnika w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i dach. Kontenery kategorii „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu kontenera

Cena przewozu kontenera jest zależna od gabarytów oraz typu przewożonego towaru, trasy oraz specjalnych elementów, które firma przewozowa musi spełnić w trakcie przewozu.