kontener 10' (Nr 6300319)

kontener 10'

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

1500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Buskerud, Drammen

Od 1 sty 2021 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Parana, Kurytyba

Od 1 sty 2021 do 31 sty 2021


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki stosowane w transporcie niedużych towarów (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są zapakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa również umieszczana na europaletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest wytrzymała, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy osprzęt, który umożliwia mocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery przeważnie transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Najpopularniejszym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o objętości około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 europalet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają również kontenery 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się do transportu surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” stosowany bywa w transporcie ładunków ogromnych i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Innymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest zależna od wielkości i typu transportowanego ładunku, drogi oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi spełnić w trakcie transportu.