(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener 12 (Nr 7585228)

Kontener 12
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 12
1200 x 250 x 250 cm
5000 kg
1
Łączna waga:
5000 kg
Dystans
70 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Chełm

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki używane w przewozie niedużych pakunków (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są zapakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także przewożona na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy sprzęt, który ułatwia przytwierdzanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki przeważnie transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Cenionym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować około 10 palet. Kontenery te z reguły wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne są także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – tych kontenerów wymiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników używa się przy przewożeniu materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie pakunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” mają podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt transportu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od gabarytów i typu transportowanego ładunku, trasy oraz szczególnych elementów, które firma przewozowa musi spełnić w trakcie przewozu.