(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-05-24 18:23

Kontener 2.5 x 6m (Nr 2746608)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

2500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 10.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe pojemniki stosowane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczki lub zazwyczaj są zapakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczona na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

    Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy kontener posiada właściwy osprzęt, który umożliwia przytwierdzanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery najczęściej transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Najczęściej wybieranym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły określany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować prawie 10 palet. Kontenery te przeważnie stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

    Osiągalne bywają również kontenery 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek pojemników stosuje się przy przewożeniu surowców ładowanych z góry i surowców sypkich.

    Typ kontenera „flat rack” stosowany bywa w przewozie towarów ponadgabarytowych i ciężkich towarów. Ten typ kontenera w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Innymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane boki i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

    Cena transportu kontenera jest zależna od wielkości oraz rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz szczególnych elementów, które firma transportowa musi zrealizować w trakcie przewozu.

Adres i termin nadania

Wieleń, 64-730, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Miały, 64-735, Polska

Termin elastyczny