(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-06-05 11:33

Kontener 20

(Nr 1828070)
Kontener 20

Dystans: 4756.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie wykorzystywane w transporcie niedużych pakunków (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zwyklepopakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczona na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja kontenera jest solidna, co pozwala na częste zastosowanie. Każdy kontener ma należyty osprzęt, który umożliwia montowanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery zwykle transportuje się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

    Najpopularniejszym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, z reguły określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć około 10 palet. Pojemniki te na ogół stosuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

    Dostępne bywają również pojemniki 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów wymiarypodobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników wykorzystuje się przy transporcie materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w transporcie towarów przeogromnych i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozchylane ściany i dach. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt transportu kontenera

    Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi spełnić w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

La Palma, Tazacorte, Hiszpania

Termin elastyczny