(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-06-05 11:33

Kontener 20

(Nr 1828070)
Kontener 20

Dystans: 4756.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie używane w transporcie drobnych paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest również przewożona na europaletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy sprzęt, który umożliwia montowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery z reguły przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

    Popularnym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie określany kontenerem 1C. Jest to kontener o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 europalet. Kontenery te na ogół stosuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

    Osiągalne są również kontenery 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – ich gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj pojemników wykorzystuje się do transportu materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

    Gatunek kontenera „flat rack” używany jest w transporcie towarów ponadgabarytowych i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Pozostałymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane boki i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy również kontenery cysterny, pojemniki agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt transportu kontenera

    Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od wielkości oraz rodzaju przewożonego ładunku, trasy oraz szczególnych elementów, które firma transportowa musi wykonać w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tazacorte, Hiszpania

Termin elastyczny