Kontener 20' (Nr 5749038)

Kontener 20'

Długość [m]:

5.9

Szerokość [m]:

2.35

Wysokość [m]:

2.39

Waga w kg (łączna):

10000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Japonia, Prefektura Hokkaido, 石狩郡

1 lis 2020


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki używane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są spakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także przewożona na paletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada stosowny ekwipunek, który umożliwia montowanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery na ogół transportuje się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

Cenionym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 europalet. Kontenery te z reguły używa się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają również kontenery 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów używa się przy przewożeniu materiałów wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w przewozie pakunków ogromnych i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane ściany i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Wyróżniamy również kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery z obudową.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od wielkości oraz typu przewożonego ładunku, odległości oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi wykonać w trakcie transportu.