(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener 20' (Nr 5976381)

Długość [m]:

6.058

Szerokość [m]:

2.438

Wysokość [m]:

2.591

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 576.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Motycz

6 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Ścinawka Średnia

7 kwi 2020


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki używane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica może być także umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na wielokrotne użytkowanie. Każdy kontener ma należyty osprzęt, który umożliwia mocowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery na ogół przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Popularnym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku kontenerów 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować około 10 europalet. Pojemniki te z reguły stosuje się w przewozie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top” – ich wymiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów wykorzystuje się do przewożenia surowców ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” stosowany jest w przewozie pakunków gigantycznych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozchylane boki i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz rodzaju przewożonego towaru, odległości oraz szczególnych warunków, które firma przewozowa musi spełnić podczas transportu.