kontener 20 (Nr 7554500)

kontener 20
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
kontener 20
605 x 243 x 289 cm
2200 kg
1
Łączna waga:
2200 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Japonia, Prefektura Kanagawa, 三浦郡

Od 23 mar 2021 do 30 mar 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

Od 21 maj 2021 do 29 maj 2021


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie używane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które na ogół podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są spakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica może być również umieszczona na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada należyty osprzęt, który ułatwia mocowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki na ogół przewozi się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

Popularnym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, na co dzień nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 europalet. Pojemniki te najczęściej wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się przy transporcie materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w transporcie pakunków olbrzymich i ciężkich pakunków. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Innymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery gatunku „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki z obudową.

Cena transportu kontenera

Cena transportu kontenera jest zależna od gabarytów i typu przewożonego ładunku, odległości oraz szczególnych warunków, które firma transportowa musi zrealizować w trakcie transportu.