(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kontener 20 (Nr 7554515)

kontener 20
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
kontener 20
605 x 243 x 289 cm
2200 kg
1
Łączna waga:
2200 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Japonia, Prefektura Kanagawa, 三浦郡

Od 23 mar 2021 do 24 mar 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie stosowane w przewozie niewielkich pakunków (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są popakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica bywa również umieszczana na europaletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy osprzęt, który ułatwia przytwierdzanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery zazwyczaj transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Najczęściej wybieranym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko określany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 palet. Pojemniki te na ogół stosuje się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów wykorzystuje się przy przewożeniu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” używany jest w przewozie pakunków ogromnych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane ściany i dach. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od gabarytów oraz typu transportowanego towaru, trasy oraz dodatkowych elementów, które firma przewozowa musi wykonać w trakcie przewozu.