Kontener 20 (Nr 7960416)

Kontener 20
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 20
610 x 240 x 260 cm
2500 kg
1
Łączna waga:
2500 kg
Dystans
1699 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Norwegia, Sogn Og Fjordane, Hornindal

Od 12 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Słupsk

Od 14 wrz 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki stosowane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica może być także umieszczana na europaletach. Kontenery służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener posiada odpowiedni sprzęt, który umożliwia mocowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki na ogół transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Rozpowszechnionym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o objętości około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne są także kontenery 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników wykorzystuje się przy przewożeniu materiałów wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie ładunków gigantycznych i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Dalszymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane boki i wieko górne. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości i typu transportowanego towaru, odległości oraz specjalnych warunków, które przewoźnik musi zrealizować podczas przewozu.