kontener 20 ft fcl (Nr 6024052)

kontener 20 ft fcl

Długość [m]:

5.89

Szerokość [m]:

2.35

Wysokość [m]:

2.36

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2182.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Kelso

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne paczki lub zwykle są spakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica bywa także przewożona na europaletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na wielokrotne wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada należyty sprzęt, który umożliwia przytwierdzanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki z reguły transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

Cenionym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często określany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 palet. Pojemniki te z reguły stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów używa się przy transporcie surowców ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany bywa w transporcie ładunków ponadgabarytowych i ciężkich pakunków. Ten typ kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozchylane boki i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Cena transportu kontenera

Cena przewozu kontenera jest zależna od gabarytów oraz rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz dodatkowych warunków, które firma transportowa musi wykonać w trakcie transportu.