Kontener 20 ft x 2 (Nr 7865386)

Kontener 20 ft x 2
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 20 ft
244 x 259 x 606 cm
5 kg
2
Łączna waga:
10 kg
Dystans
989 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 1 lut 2022 do 28 lut 2022

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Brabant, Breda

Od 1 lut 2022 do 28 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie używane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które na ogół podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica może być także umieszczana na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada należyty sprzęt, który umożliwia montowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki najczęściej przewozi się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Rozpowszechnionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 europalet. Kontenery te zazwyczaj stosuje się w przewozie surowców zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top” – tych kontenerów gabaryty są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów stosuje się do transportu surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w przewozie pakunków gigantycznych i ciężkich towarów. Ten typ pojemnika w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane ściany i wieko górne. Kontenery gatunku „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki z obudową.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od wielkości oraz rodzaju przewożonego towaru, trasy oraz specjalnych warunków, które firma transportowa musi spełnić podczas przewozu.