(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener 20" (Nr 7557461)

Kontener 20"
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 20"
600 x 240 x 235 cm
2000 kg
1
Łączna waga:
2000 kg
Dystans
87 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Mińsk Mazowiecki

Od 1 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Nowy Lubiel

Od 16 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki używane w przewozie niewielkich towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są spakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest wytrzymała, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada odpowiedni osprzęt, który umożliwia mocowanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery na ogół przewozi się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Cenionym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć około 10 palet. Pojemniki te najczęściej wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają także kontenery 1C i 40-stopowe typu „open top” – ich wymiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów używa się do transportu surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w przewozie ładunków ponadgabarytowych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Dalszymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane ściany i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu kontenera

Cena transportu kontenera jest zależna od gabarytów i typu transportowanego ładunku, drogi oraz szczególnych elementów, które firma transportowa musi spełnić w trakcie przewozu.