(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener 30' (Nr 5510432)

Kontener 30'

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

3500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 4885.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Andrychów

Od 30 gru 2019 do 8 sty 2020

Adres i termin dostawy

Arabia Saudyjska, مكة المكرمة, جدّة

Od 30 gru 2019 do 16 sty 2020


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie stosowane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne paczki lub zwykle są zapakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczana na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest wytrzymała, co pozwala na częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada stosowny osprzęt, który ułatwia mocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki z reguły przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Najpopularniejszym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, często nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć około 10 europalet. Pojemniki te najczęściej używa się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów używa się przy transporcie materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” używany jest w przewozie ładunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten typ pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od gabarytów i rodzaju przewożonego ładunku, drogi oraz dodatkowych warunków, które firma transportowa musi zrealizować podczas transportu.