(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-06-01 21:49

Kontener 40

(Nr 1823954)
Kontener 40

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 474.00 km

Informacje dodatkowe:

Do przewiezienia kontener 40

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być także umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma stosowny ekwipunek, który ułatwia przymocowywanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki przeważnie transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Popularnym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 palet. Kontenery te najczęściej stosuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

    Osiągalne są także kontenery 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników używa się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

    Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w przewozie pakunków wielkich i ciężkich ładunków. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane boki i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt transportu kontenera

    Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów i rodzaju przewożonego towaru, trasy oraz dodatkowych elementów, które firma transportowa musi wykonać podczas transportu.

Adres i termin nadania

Gdynia, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dębe Wielkie, 05-311, Polska

Termin elastyczny