(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-11-20 17:22

Kontener 40"

(Nr 2167668)
Kontener 40"

Długość [m]:

12.2

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

20000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3998.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w transporcie niedużych paczek (drobnicy), które przeważnie podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są zapakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również przewożona na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

    Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener ma należyty sprzęt, który umożliwia montowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery zazwyczaj transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

    Wziętym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Kontenery te przeważnie wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

    Osiągalne są także pojemniki 1C i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów używa się do przewożenia surowców ładowanych z góry i surowców sypkich.

    Gatunek kontenera „flat rack” używany bywa w transporcie pakunków ponadgabarytowych i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Innymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w transporcie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane ściany i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy również kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu pojemnika metalowego

    Cena transportu kontenera jest uzależniona od gabarytów oraz typu transportowanego towaru, odległości oraz specjalnych warunków, które firma transportowa musi zrealizować w trakcie przewozu.

Adres i termin nadania

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Al-Chums, 053, Libia

Termin elastyczny