Kontener 40' (Nr 5732598)

Kontener 40'

Długość [m]:

12.2

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

60000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 3545.00 km

Adres i termin nadania

Maroko, Tanger-Tetuan, Tanger

Od 30 sty 2020 do 6 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 27 lut 2020 do 5 mar 2020


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie używane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne pakunki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy osprzęt, który ułatwia przytwierdzanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery przeważnie przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Popularnym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować około 10 palet. Pojemniki te zazwyczaj stosuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Osiągalne są także kontenery 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – ich wymiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się do transportu surowców ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” używany bywa w przewozie pakunków wielkich i ciężkich ładunków. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane ściany i dach. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery agregaty, kontenery z obudową.

Cena transportu kontenera

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wymiarów i rodzaju przewożonego towaru, trasy oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi wykonać w trakcie transportu.