Kontener 40 (Nr 8005991)

Kontener 40
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 40
1220 x 240 x 260 cm
20000 kg
1
Łączna waga:
20000 kg
Dystans
7383 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 16 wrz 2021 do 18 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Pakistan, Sindh, Karaczi

Od 14 paź 2021 do 20 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki używane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są zapakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczona na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest wytrzymała, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma należyty sprzęt, który umożliwia przyczepianie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki z reguły transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Rozpowszechnionym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, zwykle nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o objętości około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku pojemników metalowych 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 europalet. Pojemniki te przeważnie używa się w przewozie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 1C i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników używa się przy transporcie surowców ładowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w przewozie pakunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten typ pojemnika w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery z obudową.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest zależna od gabarytów oraz typu transportowanego ładunku, drogi oraz dodatkowych elementów, które firma transportowa musi zrealizować podczas przewozu.