Kontener 40': (Nr 8037160)

Kontener 40':
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Kontener 40':
1219 x 243 x 289 cm
8000 kg
1
Łączna waga:
8000 kg
Dystans
1540 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Końskie

Od 18 paź 2021 do 24 paź 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 18 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki stosowane w przewozie drobnych pakunków (drobnicy), które przeważnie podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczana na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma stosowny osprzęt, który umożliwia umocowanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery zwykle transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Najpopularniejszym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz pojemników metalowych 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować około 10 palet. Kontenery te z reguły wykorzystuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 1C i 1A kategorii „open top” – ich wymiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek pojemników stosuje się przy przewożeniu surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” używany jest w transporcie ładunków olbrzymich i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Innymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i wieko górne. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” mają podłogę toczną. Występują również kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest uzależniona od wymiarów i typu transportowanego towaru, odległości oraz szczególnych elementów, które firma przewozowa musi spełnić podczas transportu.