(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener 40"- 4 sztuki (Nr 5210558)

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 156.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Wieliczka

Od 9 paź 2019 do 16 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Skoczów

Od 9 paź 2019 do 16 paź 2019


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie używane w przewozie niedużych towarów (drobnicy), które zwykle podzielone są na drobne pakunki lub zwykle są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również przewożona na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni ekwipunek, który ułatwia montowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki na ogół transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

Cenionym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 palet. Pojemniki te z reguły używa się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Dostępne są także pojemniki 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj pojemników stosuje się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w transporcie towarów olbrzymich i ciężkich ładunków. Ten rodzaj kontenera w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki z obudową.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest zależna od wielkości i typu przewożonego towaru, trasy oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi zrealizować podczas transportu.