(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener 40"- 4sztuki (Nr 5239170)

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

2.85

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 156.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Wieliczka

Od 11 paź 2019 do 14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Skoczów

Od 11 paź 2019 do 14 paź 2019


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie stosowane w przewozie niewielkich towarów (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica może być również umieszczana na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma należyty ekwipunek, który ułatwia przymocowywanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery najczęściej transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Rozpowszechnionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Pojemniki te z reguły stosuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają także pojemniki 1C i 40-stopowe typu „open top” – ich gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników wykorzystuje się przy przewożeniu surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” stosowany jest w przewozie ładunków wielkich i ciężkich pakunków. Ten typ kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy również kontenery cysterny, kontenery agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu kontenera

Cena transportu kontenera jest zależna od gabarytów oraz rodzaju transportowanego ładunku, trasy oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi spełnić podczas przewozu.