(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener 40 hc (Nr 4901610)

Kontener 40 hc

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.9

Waga w kg (łączna):

400.00

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 154.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Prusice

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie stosowane w przewozie drobnych towarów (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica bywa także przewożona na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma należyty sprzęt, który ułatwia montowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki przeważnie transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

Najczęściej wybieranym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, z reguły określany jako kontener 1C. Jest to kontener o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować prawie 10 europalet. Kontenery te zazwyczaj używa się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne są również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe rodzaju „open top” – ich rozmiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się do przewożenia surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” stosowany bywa w transporcie pakunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane ściany i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, pojemniki z obudową.

Cena przewozu kontenera

Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz typu przewożonego ładunku, trasy oraz szczególnych elementów, które przewoźnik musi zrealizować podczas przewozu.