(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-06-05 12:59

Kontener 45

(Nr 1828376)
Kontener 45

Długość [m]:

12,2

Szerokość [m]:

2,9

Wysokość [m]:

2,4

Waga w kg:

30000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 4756.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie wykorzystywane w przewozie drobnych paczek (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne pakunki lub zwyklezapakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa również przewożona na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada należyty osprzęt, który ułatwia umocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery zazwyczaj transportuje się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

    Rozpowszechnionym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, najczęściej nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o objętości około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 palet. Kontenery te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

    Osiągalne bywają również kontenery 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiaryporównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów używa się do transportu surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany bywa w przewozie pakunków gigantycznych i ciężkich towarów. Ten typ kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Pozostałymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane ściany i wieko górne. Kontenery gatunku „rolling floor” mają podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu kontenera

    Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów oraz rodzaju transportowanego ładunku, trasy oraz specjalnych warunków, które firma transportowa musi wykonać podczas transportu.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

La Palma, Tazacorte, Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania

Termin elastyczny