(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-06-05 12:59

Kontener 45

(Nr 1828376)
Kontener 45

Długość [m]:

12,2

Szerokość [m]:

2,9

Wysokość [m]:

2,4

Waga w kg:

30000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 4756.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe skrzynie używane w transporcie drobnych pakunków (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczana na europaletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

    Struktura kontenera jest trwała, co umożliwia wielokrotne wykorzystanie. Każdy kontener ma należyty sprzęt, który ułatwia umocowanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery najczęściej przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

    Cenionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, zwykle określany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku pojemników metalowych 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować około 10 palet. Kontenery te zwykle wykorzystuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

    Osiągalne bywają również pojemniki 1C i 1A rodzaju „open top” – ich rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników wykorzystuje się przy przewożeniu surowców ładowanych z góry i surowców sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w transporcie ładunków gigantycznych i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

    Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wymiarów oraz typu przewożonego towaru, trasy oraz szczególnych elementów, które firma transportowa musi wykonać w trakcie przewozu.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

La Palma, Tazacorte, Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania

Termin elastyczny