(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-01-15 11:56

kontener 6m

(Nr 2286560)
kontener 6m

Długość [m]:

6.058

Szerokość [m]:

2.438

Wysokość [m]:

2.591

Waga w kg (łączna):

3000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 470.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne pojemniki używane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są popakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

    Struktura metalowego pojemnika jest wytrzymała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada odpowiedni sprzęt, który ułatwia umocowanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki z reguły przewozi się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

    Najczęściej wybieranym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, nierzadko nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku pojemników metalowych 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć około 10 palet. Kontenery te na ogół wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

    Osiągalne bywają również kontenery 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników wykorzystuje się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Gatunek kontenera „flat rack” używany jest w transporcie pakunków ogromnych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Cena transportu kontenera

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od wymiarów oraz typu transportowanego ładunku, odległości oraz specjalnych warunków, które firma transportowa musi zrealizować podczas transportu.

Adres i termin nadania

Polkowice, 59-101, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, 33-304, Polska

Termin elastyczny