kontener 6m x 3m (Nr 6491858)

kontener 6m x 3m

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 351.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Złotoryja

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Jaśkowice

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie używane w przewozie niedużych paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica bywa także umieszczona na europaletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest wytrzymała, co pozwala na wielokrotne użytkowanie. Każdy kontener ma odpowiedni ekwipunek, który ułatwia montowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki przeważnie przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Popularnym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często określany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 europalet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają również pojemniki 1C i 40-stopowe typu „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten typ pojemników wykorzystuje się do transportu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” używany bywa w transporcie ładunków potężnych i ciężkich pakunków. Ten typ kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy również kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od gabarytów i typu transportowanego towaru, trasy oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi spełnić podczas transportu.