kontener 6m x 3m (Nr 6491873)

kontener 6m x 3m

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 351.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Złotoryja

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Jaśkowice

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki używane w przewozie niedużych pakunków (drobnicy), które na ogół podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica bywa również umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest wytrzymała, co umożliwia wielokrotne wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada stosowny ekwipunek, który ułatwia przytwierdzanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki zwykle transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje kontenerów

Najpopularniejszym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, często nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 palet. Kontenery te przeważnie wykorzystuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 1C i 40-stopowe typu „open top” – ich wymiary są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów stosuje się przy przewożeniu surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w transporcie ładunków ogromnych i ciężkich pakunków. Ten typ kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery rodzaju „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy również kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki z obudową.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości i typu przewożonego towaru, odległości oraz specjalnych warunków, które firma przewozowa musi zrealizować podczas transportu.