(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener biurowy (Nr 5934327)

Długość [m]:

6.05

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 521.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Dzierszyn

17 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

17 mar 2020


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki stosowane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczana na europaletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest wytrzymała, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada odpowiedni sprzęt, który ułatwia przymocowywanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki przeważnie przewozi się samochodami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Najczęściej wybieranym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnątrz pojemników metalowych 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować blisko 10 europalet. Kontenery te najczęściej używa się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Dostępne są również kontenery 1C i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów rozmiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się przy transporcie surowców ładowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w przewozie towarów potężnych i ciężkich ładunków. Ten typ kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane ściany i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt przewozu kontenera

Cena przewozu kontenera jest zależna od wymiarów i typu transportowanego towaru, drogi oraz szczególnych warunków, które firma przewozowa musi spełnić w trakcie przewozu.