(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener biurowy (Nr 8051160)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
kontener biurowy
605 x 244 x 250 cm
2400 kg
1
Łączna waga:
2400 kg
Dystans
382 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 23 wrz 2021 do 7 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Augustów

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w transporcie niedużych paczek (drobnicy), które przeważnie podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są popakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica bywa również umieszczana na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener posiada odpowiedni ekwipunek, który ułatwia mocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki najczęściej transportuje się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Najpopularniejszym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 palet. Kontenery te najczęściej wykorzystuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Dostępne są również kontenery 1C i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników używa się przy przewożeniu materiałów wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” stosowany bywa w transporcie ładunków przeogromnych i ciężkich towarów. Ten typ pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Innymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane boki i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Występują również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów i typu transportowanego ładunku, odległości oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi zrealizować w trakcie transportu.