(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener biurowy 20" - 28 sztuk (Nr 4900918)

Długość [m]:

6.05

Szerokość [m]:

2.44

Wysokość [m]:

2.80

Waga w kg (łączna):

2400

Dystans: 360.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

Od 19 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Góra Kalwaria

Od 19 sie 2019 do 31 sie 2019


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie stosowane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne paczuszki lub zwykle są popakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być również umieszczana na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest solidna, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni ekwipunek, który umożliwia umocowanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki przeważnie przewozi się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Rozpowszechnionym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, nierzadko nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o obszerności blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Kontenery te zazwyczaj używa się w transporcie materiałów zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – ich rozmiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników stosuje się przy transporcie materiałów wkładanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie towarów olbrzymich i ciężkich ładunków. Ten rodzaj pojemnika w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w transporcie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane ściany i dach. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od gabarytów oraz rodzaju transportowanego towaru, odległości oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie transportu.