(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-07-27 10:53

kontener biurowy x 3 sztuki

(Nr 1924797)

Długość [m]:

6,05

Szerokość [m]:

2,44

Wysokość [m]:

2,8

Waga w kg (łączna):

1950.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 0.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne pojemniki wykorzystywane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa również umieszczona na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

    Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy sprzęt, który ułatwia przymocowywanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery na ogół przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Rozpowszechnionym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, zwykle nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o objętości około 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 europalet. Pojemniki te na ogół stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

    Osiągalne są również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – tych kontenerów gabaryty są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się do transportu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

    Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany bywa w przewozie towarów gigantycznych i ciężkich towarów. Ten typ pojemnika w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Dalszymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt przewozu kontenera

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów oraz typu transportowanego towaru, drogi oraz szczególnych elementów, które przewoźnik musi wykonać podczas transportu.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Polska

Od 1 wrz 2017 do 3 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Od 1 wrz 2017 do 3 wrz 2017