(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener budowlany (Nr 7942292)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
kontener budowlany
600 x 200 x 220 cm
1200 kg
1
Łączna waga:
1200 kg
Dystans
140 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Rybojedzko

Od 6 sie 2021 do 15 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Oborniki Śląskie

Od 6 sie 2021 do 15 sie 2021


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są zapakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada odpowiedni ekwipunek, który umożliwia mocowanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery najczęściej transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje metalowych pojemników

Rozpowszechnionym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, często określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Pojemniki te zwykle wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

Osiągalne są także pojemniki 1C i 40-stopowe typu „open top” – ich rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się do przewożenia surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany bywa w transporcie pakunków potężnych i ciężkich towarów. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i wieko górne. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” mają podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

Cena transportu kontenera jest zależna od wymiarów i rodzaju transportowanego ładunku, odległości oraz szczególnych warunków, które firma transportowa musi wykonać w trakcie przewozu.