(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener / chlodnia (Nr 5831790)

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

750

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Dystans: 1103.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Lubochnia

Od 10 lut 2020 do 15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Kempten

Od 10 lut 2020 do 19 lut 2020


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń lub sprzętu potrzebuje doświadczenia ze strony firmy transportowej, która powinna rzetelnie ochronić maszynę, aby ustrzec się różnego rodzaju awarii, zadraśnięć oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz maszyn i sprzętu należą spawarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, stelaże, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki oraz dużo innych.

Cena transportu maszyn lub sprzętu

Cena przewozu maszyn i sprzętu jest uzależniona przede wszystkim od wymiarów jak i ciężaru maszyny oraz od trasy czyli od miejsca załadunku do punktu wyładunku. W większości przypadkach przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i wymaga odpowiednich certyfikatów jak również specjalistycznej wiedzy ze strony przewoźnika. W naszym państwie śr. cena  przewozu maszyn wynosi 1,28 zł/km. Przykładowo, przewóz urządzenia wulkanizacyjnego w naszym kraju to koszt 0,84-2,93 zł/km. Przewóz lady chłodniczej w kraju wiąże się z ceną prawie 1,02 zł/km.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu za granicą

Popularnymi kierunkami w zagranicznym przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy i Anglia. Średni koszt przewozu urządzeń i sprzętu za 1 km na trasie Polska – Anglia kosztuje 0,70 zł. Weźmy na przykład, transport spawarki na trasie Polska – Anglia zapłacimy blisko 0,23 zł/km. Natomiast na odcinku nasz kraj – Niemcy za przewóz maszyn wydamy średnio 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz urządzenia typu oklejarka zapłacimy blisko 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.