(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener chłodnia 4,6 m (Nr 5308410)

Długość [m]:

4.6

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 650.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 23 paź 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 23 paź 2019 do 31 paź 2019


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie wykorzystywane w transporcie niedużych paczek (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także przewożona na europaletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest wytrzymała, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy osprzęt, który umożliwia przyczepianie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki najczęściej transportuje się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Najpopularniejszym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 europalet. Pojemniki te zwykle stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – ich rozmiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów wykorzystuje się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” używany bywa w przewozie ładunków gigantycznych i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane ściany i wieko górne. Kontenery kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów oraz rodzaju transportowanego towaru, trasy oraz specjalnych elementów, które przewoźnik musi spełnić podczas przewozu.