(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontener do asfaltu nowy 16m3 (Nr 4413805)

Długość [m]:

6.5

Szerokość [m]:

2.48

Wysokość [m]:

2.1

Waga w kg (łączna):

2800

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 181.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Radziejów

Od 21 maj 2019 do 31 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Zblewo

Od 21 maj 2019 do 31 maj 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki używane w przewozie drobnych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są zapakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również umieszczana na europaletach. Kontenery służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na wielokrotne użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy sprzęt, który ułatwia przymocowywanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery z reguły przewozi się ciężarówkami.

Typy metalowych pojemników

Wziętym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, często określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 europalet. Pojemniki te przeważnie wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

Osiągalne są również kontenery 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – ich wymiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się przy przewożeniu surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w transporcie ładunków przeogromnych i ciężkich ładunków. Ten typ kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” używa się w przewozie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozkładane boki i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” mają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt przewozu kontenera

Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów oraz typu transportowanego towaru, drogi oraz specjalnych elementów, które przewoźnik musi wykonać w trakcie przewozu.