(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener izoterma (Nr 7611020)

Kontener izoterma
Waga
Sztuk
Kontener izoterma
Długość
800 cm
Szerokość
230 cm
Wysokość
250 cm
1 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1 kg
Dystans
106 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Tarnów Opolski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kępno

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.