(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener izoterma/chłodnia (Nr 4838586)

Długość [m]:

3.8

Szerokość [m]:

2.1

Wysokość [m]:

2.4

Waga w kg (łączna):

600

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 682.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Zaczernie

Od 5 sie 2019 do 7 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Karwia

Od 6 sie 2019 do 8 sie 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie używane w transporcie niewielkich pakunków (drobnicy), które z reguły podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczona na paletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik posiada odpowiedni ekwipunek, który ułatwia przytwierdzanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki na ogół transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Popularnym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, nierzadko nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o objętości około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 palet. Pojemniki te zwykle używa się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają także kontenery 1C i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów wymiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników stosuje się przy transporcie surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie ładunków potężnych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Pozostałymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i wieko górne. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od wymiarów oraz rodzaju transportowanego towaru, trasy oraz specjalnych warunków, które firma transportowa musi wykonać w trakcie przewozu.