(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kontener samowyładowczy pojemność 1,6m3 (Nr 7886290)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
kontener samowyładowczy pojemność 1,6m3
180 x 158 x 120 cm
320 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
320 kg
Dystans
269 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Wieruszów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przewiezienia niewielki towar, który nie potrzebuje zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia całej przestrzeni, wtedy wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga przewyższa 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dopasowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i rozmiar. Wypada również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, należy opisać ładunek. Ważna jest także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy także załadunek oraz rozładunek. Kluczowy jest również termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.