(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-01-29 17:00

Kontener socjalny 6x2,4

(Nr 2332268)

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

3000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 56.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w przewozie niedużych paczek (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne pakunki lub zwykle są popakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica zdarza się, że jest również przewożona na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

    Struktura kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik ma odpowiedni ekwipunek, który umożliwia mocowanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Pojemniki na ogół przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Cenionym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany jako kontener 1C. Jest to kontener o objętości blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz pojemników metalowych 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć około 10 palet. Kontenery te zwykle stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

    Osiągalne bywają także kontenery 1C i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów stosuje się przy przewożeniu surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

    Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w przewozie towarów ogromnych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj kontenera w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i wieko górne. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu pojemnika metalowego

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz typu transportowanego towaru, trasy oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi wykonać podczas transportu.

Adres i termin nadania

Wisznia Mała, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rawicz, 63-900, Polska

Termin elastyczny