(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener socjalny - 8 sztuk (Nr 4876794)

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2.85

Waga w kg (łączna):

3000.00

Dystans: 147.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Skoczów

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w transporcie niedużych paczek (drobnicy), które na ogół podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica bywa także przewożona na europaletach. Kontenery służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura metalowego pojemnika jest wytrzymała, co pozwala na wielokrotne użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik ma stosowny osprzęt, który umożliwia przyczepianie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery najczęściej przewozi się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Cenionym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnętrzne pojemników metalowych 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować około 10 europalet. Kontenery te najczęściej stosuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają również kontenery 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów wykorzystuje się przy transporcie materiałów ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” stosowany jest w transporcie pakunków gigantycznych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane boki i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” mają podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu kontenera

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wielkości i rodzaju przewożonego towaru, drogi oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi zrealizować w trakcie przewozu.