(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2016-11-18 09:36

Kontener urzytkowy

(Nr 1411952)
Kontener urzytkowy

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2,8

Waga w kg:

2000.00

Typ usługi:

Kompleksowa usługa: transport, załadunek i rozładunek

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 17.60 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie wykorzystywane w przewozie niedużych paczek (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne paczuszki lub zwykle są popakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

    Konstrukcja kontenera jest solidna, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy kontener posiada właściwy osprzęt, który ułatwia umocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki przeważnie transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Popularnym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o kubaturze prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć blisko 10 europalet. Pojemniki te zazwyczaj używa się w przewozie surowców zapakowanych.

    Osiągalne są również kontenery 1C i 40-stopowe gatunku „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów wykorzystuje się przy przewożeniu materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

    Typ kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie pakunków wielkich i ciężkich towarów. Ten rodzaj pojemnika w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozchylane boki i dach. Kontenery typu „rolling floor” mają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery z obudową.

Koszt przewozu kontenera

    Cena transportu kontenera jest uzależniona od wymiarów oraz typu przewożonego towaru, drogi oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie przewozu.

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Police, 72-010, Tanowska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin, Berzecze

Termin elastyczny