(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kontener z profili pcv (Nr 4422845)

Długość [m]:

2.60

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.4

Waga w kg (łączna):

550.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 222.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Ustka

25 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

25 sie 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w transporcie drobnych towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne paczuszki lub zwykle są popakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczona na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest solidna, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener ma odpowiedni ekwipunek, który ułatwia mocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na inny. Pojemniki przeważnie transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje kontenerów

Rozpowszechnionym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o pojemności prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 palet. Pojemniki te na ogół stosuje się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top” – ich gabaryty są zbliżone do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów używa się do transportu materiałów wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Typ kontenera „flat rack” stosowany bywa w transporcie pakunków potężnych i ciężkich pakunków. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i wieko górne. Kontenery typu „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują także pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, kontenery z obudową.

Koszt przewozu kontenera

Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów i rodzaju transportowanego ładunku, trasy oraz szczególnych elementów, które przewoźnik musi spełnić w trakcie przewozu.