(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kontenery socjalne 16 sztuk (Nr 4790708)

Długość [m]:

6.05

Szerokość [m]:

2.44

Wysokość [m]:

2.85

Waga w kg (łączna):

2000

Dystans: 344.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

Od 13 sie 2019 do 23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Piaseczno

Od 13 sie 2019 do 23 sie 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki wykorzystywane w przewozie niewielkich towarów (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne paczki lub zwykle są popakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica może być także przewożona na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste użytkowanie. Każdy kontener posiada należyty ekwipunek, który ułatwia mocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki przeważnie transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Wziętym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, często nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 europalet. Pojemniki te z reguły wykorzystuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają również kontenery 1C i 40-stopowe typu „open top” – ich gabaryty są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek pojemników używa się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” stosowany bywa w przewozie pakunków olbrzymich i ciężkich towarów. Ten rodzaj pojemnika w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane boki i wieko górne. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów oraz typu transportowanego towaru, trasy oraz specjalnych elementów, które przewoźnik musi spełnić w trakcie transportu.