(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Koparka Gąsienicowa (Nr 5972689)

Koparka Gąsienicowa

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

24

Dystans: 2119.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Caserta

3 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Bytów

7 kwi 2020


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn jak i różnego sprzętu potrzebuje doświadczenia ze strony przewoźnika, który musi rzetelnie osłonić sprzęt, żeby ustrzec się różnego rodzaju awarii, zarysowań jak również wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w sekcji przewóz urządzeń i sprzętu należą frezarki, młoty, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, suszarnie jak i wiele innych.

Koszt przewozu urządzeń i sprzętu

Cena transportu maszyn lub sprzętu będzie zależna zazwyczaj od wymiarów jak i wagi przedmiotu oraz od trasy czyli od miejsca załadunku do obszaru wyładunku. Z reguły transport maszyn jest transportem ponadgabarytowym i wymaga stosownych koncesji jak również profesjonalnej wiedzy ze strony przewoźnika. W naszym państwie średnia cena  przewozu urządzenia kosztuje 1,28 zł/km. Orientacyjnie np., przewóz maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju to cena 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w kraju związane jest z kosztem około 1,02 zł/km.

Koszt transportu maszyn lub sprzętu poza teren Polski

Często wybieranymi kierunkami w europejskim transporcie maszyn lub sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Średni koszt transportu urządzeń lub sprzętu za 1 kilometr na trasie nasz kraj – Wielka Brytania kosztuje 0,70 PLN. Przykładowo, przewóz spawarki do Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na trasie nasz kraj – Niemcy za przewóz maszyn płacimy blisko 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka będzie wynosił średnio 1,18 zł/km, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł/km.