(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Koparka kołowa 17,5t (Nr 5403110)

Koparka kołowa 17,5t

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3.1

Waga w kg (łączna):

17500

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 1418.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Sorunda

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Brzeg Dolny

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn i sprzętu potrzebuje praktyki ze strony firmy transportowej, która musi należycie osłonić urządzenie, aby ustrzec się zniszczeń, zarysowań oraz wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w sekcji transport urządzeń i sprzętu należą spawarki, młoty, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, piece, maszyny czyszczące, podnośniki oraz dużo innych.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu jest uzależniona często od gabarytu jak i wagi maszyny, a dodatkowo od trasy czyli od miejsca załadunku do obszaru rozładunku. Z reguły transport maszyn jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania przepisowych certyfikatów oraz dużej wiedzy ze strony przewoźnika. W obrębie kraju śr. cena  przewozu urządzenia kosztuje 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, przewóz urządzenia wulkanizacyjnego w obrębie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w kraju związane jest z wydatkiem blisko 1,02 zł za kilometr.

Cena transportu urządzeń lub sprzętu poza teren Polski

Często wybieranymi kierunkami w zagranicznym transporcie maszyn i sprzętu są Niemcy oraz UK. Średni koszt transportu urządzeń lub sprzętu na jeden kilometr na trasie Polska – Anglia jest wydatkiem około 0,70 PLN. Weźmy na przykład, przewóz spawarki na trasie Polska – Anglia zapłacimy średnio 0,23 zł/km. Za to na trasie nasz kraj – Niemcy za transport urządzeń płacimy średnio 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz urządzenia typu oklejarka cena wynosi prawie 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki kosztuje 0,54 zł/km.