(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Koparka ładowarka + rusztowanie + Piec z podajnikiem (Nr 4624493)

Marka i model:

Masse Ferguson 50B

Długość [m]:

6000

Szerokość [m]:

2200

Wysokość [m]:

3200

Waga w kg (łączna):

4500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 899.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Baden-Württemberg, Rickenbach (Bl)

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych prawie zawsze jest przewozem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe urządzenia uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione zwyczajnie jeździć po jezdniach, jako że ich rozmiar przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w UE. Problem powodować może jeszcze napór osi pojazdów rolniczych, jaki przekracza normy dopuszczalne dla większej części tras.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych nierzadko wykorzystuje się naczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni dysponować właściwie dopasowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować urządzenia uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeżeli pojazd przekracza dopuszczalne reguły wielkością lub ciężarem, wymagane jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu urządzeń uprawnych

Koszt transportu pojazdu uprawnego jest zależna od gabarytów, wagi i stanu urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być jeszcze czas przewozu.