(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Koparko ładowarka i przyczepa gastronomiczna (Nr 6322250)

Marka i model:

Przyczepa gastronomiczna i koparko ładowarka wagarazem ok 10t

Waga w kg (łączna):

10000

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

2

Dystans: 407.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Moskorzew

Od 11 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kozłowo

Od 11 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.