(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kosiarka 3 kołowa (Nr 6123425)

Marka i model:

Jacobsen tri King

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1841.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bedfordshire, Bedford

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn uprawnych nierzadko bywa przewozem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Pokaźne maszyny uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa zwyczajnie poruszać się po jezdniach, bo ich rozmiar przewyższa możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Komplikację stanowić może również nacisk osi maszyn uprawnych, jaki przerasta zasady możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych prawie zawsze wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać odpowiednio dostosowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przewyższa możliwe normy wielkością lub wagą, potrzebne jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu urządzeń uprawnych

Cena przewozu ciągnika rolniczego jest uzależniona od wymiarów, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę transportu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być dodatkowo termin transportu.