Kosiarka 3m - ok 3m szerokość ok 2m długość ok 50 cm wysokość (Nr 6560198)

Kosiarka 3m - ok 3m szerokość ok 2m długość ok 50 cm wysokość

Marka i model:

Kosiarka mulczer płozowy ciągany

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

1000

Dystans: 2331.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Beauly

18 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecinek

Od 16 wrz 2020 do 26 paź 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych często jest przewozem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Ogromne maszyny uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą zwyczajnie jeździć po ulicach, bowiem ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Trudność stanowić może także nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przewyższa normy dozwolone dla większej części tras.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z naczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych mają właściwie dopasowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować pojazdy rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przerasta dozwolone reguły gabarytami lub wagą, potrzebne będzie otrzymanie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu maszyn rolniczych

Koszt transportu urządzenia uprawnego jest związana od wielkości, wagi i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym elementem może być jeszcze termin transportu.